Previous Next

Meil on teile tutvustada veel üks tore IFYE - 21-aastane noormees Garret USA-st Colorado osariigist. Ta töötab hetkel müügimehena eesmärgiga koguda võimalikult palju raha, et alustada õpinguid kolledžis. Tema tulevikuplaanide hulgas on omandada kraad turunduse alal ja töötada turunduse spetsialistina Denveri muuseumis valdkonnas, kus ta saab ühendada kire ajaloo vastu ning ühtlasi juhtimise ja organiseerimise oskused. Ta on olnud USA 4H organisatsiooniga seotud 11 aastat, mille raames on pidanud üle 5 aasta kitsi ja osalenud sigade kasvatamise projektis. Vabal ajal meeldib talle matkata, rattaga sõita ja tegeleda jõutõstmisega. Unistuseks Eestis olles oli näha erinevaid ajaloolisi ehitisi ja vaatamisväärsusi, matkata, õppida tundma meie kultuuri ja näha Eesti linnasid.

Garrett sõnul aeg, mis ta veetis Eestis, oli suurepärane. Tal oli selle programmi raames väga palju nö "elus esimest korda" kogemusi ja ta kohtus nii paljude toredate inimestega, keda jääb taga igatsema.

Suured tänud Garrettile Eestis teist kodu pakkunud peredele: perekond Kastehein Sauelt, perekond Limbak Imukvere külast ja perekond Põri Rautsi talust.

Garret viibis Eestis 4 augustist 10 septembrini.

Previous Next

Juuli alguses jõudis Eestisse 24-aastane Marion Šveitsist, kes kodus olles töötab puuetega inimeste hooldekodus ja õpib sotsiaalpedagoogikat. Vabal ajal tegeleb ta maanoorte organisatsiooni tegevustega, külastab spordiklubi, loeb raamatuid ja matkab. Marioni suureks sooviks Eestis olles oli minna mere äärde ja külastada Tallinnat – mõlemad soovid on nüüdseks täitunud ja rohkemgi veel. Marionil oli võimalus osaleda Eesti 4H suvepäevadel Rannakodu Puhkekeskuses Kablis. Seiklust päevadesse lisaks purjetamine merel ja järvel, ööbimine puuonnis, rabamatkad, kangastelgedel kudumine, seenel käimine.

Tagasiside perekondade poolt, kus Marion viibis:

"Marion veetis minu juures 2 nädalat ajavahemikul 5.-18.august. See aeg oli heas mõttes tormiline ja mulle ning Marionile väga silmiavav/ekstreemselt huvitav. Marion liitus minuga just sellisel ajal, kui minu töö Rae Noortekeskuse juhatajana hakkas täie hooga peale - sellest olenemata käis ta kõikidel minu tööga seotud toimetustel kaasas, tutvus Rae valla noorsootööga ning lisaks sellele veel avastas maaelu Kukeveres Hundinõmme talus ja Lõuna-Eestis Karilatsis seenemetsi väisates, rabas ujudes ning kodukohvikutega tutvudes. Käisime läbi Eesti vaatamisväärsusi nagu Taevaskoja, Teletorn, Karilatsi külamuuseum ja lisaks sellele veetis Marion ka ühe päeva Soomes päevakruiisil. Mina ja mu pere oleme väga õnnelikud, et saime sellise kogemuse võrra rikkamaks. Pean mainima, et see oli meie esimene kord võtmaks IFYE-programmi kaudu endale noor pikaks ajaks osa saama meie elust! Kindlasti jätkame traditsiooni ja ka järgmine aasta võtame avasüli noore enda juurde. Julgustan ka kõiki teisi sellest kogemusest osa saama!"
Helen Siska
Eesti 4H juhatuse esimees

Juhatuse liige Inna Lamp jagab oma muljeid Sassukvere külast Peipsi ääres: "Marion käis minu juures olles Alatskivi lossis, et tutvuda siinse kunagise mõisakultuuriga. Külastasime Peipsi toidutänava kohvikuid Peipsiveerel, et näha siinsete sibulakasvatajate elu-olu. Matkasime ja ööbisime metsas ning tegelesime korilusega. Kanuusõidud avaral Emajõel ja tihedas kõrkjavõpsikus. Rattaga 42 km looduse ja paikkonnaga tutvumisretk. Varahommikuse teistpoolt Peipsit paistva päikesetõusu imetlemine. Ahjaa! Palamusel käisime vaatamas Palamuse kihelkonnakooli ja Tartus Ahhaa keskuses. Marion oli meeldiv ja tore neiu."


Marioni IFYE seiklused Eestis kestsid 8. juulist- 30. augustini ning tagasiside Marionilt selle aja kohta on väga positiivne.
Täname kõiki peresid: perekond Kuslap Martini talust, perekond Osmaljan Ruudi talust, perekond Siska Hundinõmme talust ja perekond Lamp Sassukvere külast!

Lehekülg 1 / 7

© 2015 Noorteühing Eesti 4H. All Rights Reserved.