Previous Next

Hei armsad noored, noorteaktiivi liikmed ja juhendajad!
 
Selle aasta suvelaager Võhandu Puhkekeskuses oli küll mõnda aega tagasi, aga loodame, et mälestused on sama erksad, kui olnuks see eile...
Ootame Sinu tagasisidet tagasisideküsitlustele. Küsitlused on lühikesed ja anonüümsed! Vastuseid ootame hiljemalt 30.09.23
 
Noored (sh noorteaktiivi liikmed), kes osalesid Võhandu Puhkekeskuse laagris, tule anna oma tagasiside siin - Osalenud noorte tagasisideküsitlus
 
Noorteaktiivi noored, palume teil täita anonüümne lisaküsimustik siin - Noorteaktiivi tagasisideküsitlus
 
ja head juhendajad, teie saate meile tagasiside anda Juhendajate küsitluses
 
Suur aitäh kõikidele vastajatele, teie abiga saame järgmised üritused üha paremaks ja paremaks!

Previous Next

Meil on hea meel Sind kutsuda Kiidupäevale 2023, mis sel aastal on maagilises võtmes. Kiidupäev toimub 14. oktoobril kogunemisega kl 11.30 Vändra Kultuurikeskuses Pärnumaal.

Viime läbi tänutseremoonia ning maagilise mustkunstietenduse koos lähivaate mustkunstiga. Publik saab kaasatud. Lisaks naudime head toitu ja torti Järvakandi kokkade poolt. Ürituse kestus on ca 16.00ni.

Osalustasud ja tasumine:
Kiidupäeva osalustasud: 4H liige 5€, mitteliige 10€
Tänasega algab registreerimine oma juhendaja juures. Transport on piirkonna organiseerida ning vajadusel lisandub transport piletihinnale.
 
Osalejad kannavad Kiidupäeva osalustasud oma piirkonnas olevale 4H kontole. Tasumisel märkida selgitusse oma nimi ja klubi ja märksõnaks Kiidupäev.  Piirkondadest osavõtvate mitte 4H liikmete tasud kanda samuti piirkonna kontole. Registreerimise tähtaeg on 04. oktoober.
Eesti 4H piirkondade ja peakontori SEB kontod on järgmised:

    Harjumaa EE241010220084444012
    Järvamaa EE831010702007278000
    Jõgevamaa EE111010220027781017
    Pärnumaa EE231010902001277001
    Virumaa EE621010220009107017
    Peakontor EE641010002005984009

On aeg taaskord tunnustada, kuid sel aastal veidi teisiti, kui varasemalt olete harjunud.

Väljavõte statuudist:
Tunnustamiseks võivad kandidaate üle-eestiliselt esitada 4H noored, juhendajad piirkonnajuhid ja kogukonnaliikmed:
- 4H noorte, meeskondade, abiliste ja/või toetajate tunnustamiseks tuleb kandidaadid esitada piirkonnajuhile ning piirkonnajuht koos juhendajatega teeb valikud ja saadab oma ettepanekud peakontorisse.
- Juhendajate ja piirkonnajuhtide tunnustamiseks tuleb kandidaadid esitada peakontorisse.

Seega ei määratle me sel aastal eraldi parimat noort, klubijuhendajat ja klubi, vaid nomineerida saab igast piirkonnast kuni 5 teie meelest parimat, aktiivset, kaasalöövat jne.
Nomineerida saavad ka toetajad, kes on teie tegemisi märganud. Tunnustame tegude järgi!

Meie üritust toetavad: HTM, Eesti 4H, Nurme Looduskosmeetika, Eesti Mündiäri, kohalikud omavalitused ja lapsevanemad

Päikseliste tervitustega ja parimate soovidega,
Annika ja Eda peakontorist

Previous Next

Rural Youth Europe Rally 2023 "Grow-Eat-Repeat" toimus 30.07-06.08 Austrias Klagenfurtis. Tegemist on maanoortele suunatud üritusega, kus igal aastal on käsitlemisel erinev teema; sellel aastal oli peamiseks teemaks toidu tarbimine, kasvatamine ja raiskamise vähendamine (toidu päästmine). 

Eestit esindasid Iris Pook ja Janete Olev Põltsamaalt, Kerttu Talts Tartust ja Teisi Kirimägi Pärnust. Lisaks kuulusid sel aastal Rally korraldusmeeskonda Birgit Kuslap ja Teele Tõnisson.

Terve nädala vältel toimusid erinevad töötoad ja arutelud. Noored said rääkida olukorrast nende koduriikides ja kuulata lahendusi teistelt. “Oli huvitav kuulata, kuidas ringkäitlus ja looduslik jalajälg on igas riigis nii teistsugune ja erinevas faasis. Paljudel kordadel mõistsime, et Eesti on ikka päris tubli ja hästi arenenud riik.” rääkisid noored. Lisaks Austria traditsioonidele tutvuti Rally’l ka teiste riikide kultuuridega - Saksamaa, Šotimaa, Inglismaa, Põhja-Iirimaa, Wales, Iirimaa, Taani, Sloveenia, Soome, Šveits, Läti ja Eesti. Õpiti erinevate rahvaste tantse, maitsti sööke ja jooke ning räägiti elust Euroopas. 

Osalejad käisid Klagenfurti lähistel ekskursioonidel, kus neile tutvustati kohaliku põllumajandust, talupidamist, näidati kohalike ettevõtteid ja palju muud. Huvitav oli see, kuidas oma kätega, ilma ühegi masina abita ehitatakse lossi - kohapeal raiuti kive ja hobuste abiga viidi kivid mäe otsa, täpselt nii, nagu tehti vanasti. Üks öö veedeti kohalike perede juures, kes võtsid külalised soojalt vastu, pakkusid traditsioonilisi toite ja tutvustasid Austria elu, samuti oli võimalik vaadata nende talupidamisi. 

European Rally 2023 andis uue vaatenurga toidu tarbimise olulisusele ja palju ideid, kuidas toidu raiskamist vähendada. Austriast lahkuti uute teadmiste, kogemuste ja sõprussuhetega. Saadud kogemused on väärtuslikud 2024.a Rally korraldamisel Eestis. 


Fotod: Iris Pook, Birgit Kuslap, Teisi Kirimägi, Janete Olev ja Soome 4H

Lehekülg 1 / 23

© 2021 Noorteühing Eesti 4H. All Rights Reserved.