Previous Next

Tartumaa piirkonna elu on küll väliselt vaikne, kuid tegevusi on toimunud terve aasta. Tartumaa Loodus klubi juhendaja Kai Pungeri'ga on kaasatud olnud Karlova kooli 2. ja 3. klassi lapsed ja klassijuhatajad.

Sõbrapäev veedeti Melliste Noortekeskuses, saadi juurde uusi sõpru, vahetati kontakte ja pandi paika tulevikuplaane.

Kevadel toimusid matkad Melliste pargis, kus mõõdeti koos puu kõrguseid ja määrati puu ümbermõõtu. Looduse teemal jätkati ka maikuus, kui viidi läbi viktoriinid Loodusmaja pargis. Lapsed pidid munakarpidesse asetatud erinevatele looduslikele vahenditele õiged mõisted ja nimetused.

Sügis tõi kaasa langevad lehed, mida kasutati ära lehekimpude valmistamiseks ja lehedest meisterdamiseks. Samuti sai meelde tuletatud Mardi- ja Kadripäeva kombed.

Previous Next

Noorteühing Eesti 4H noored ja juhendajad võtsid 19. novembril ette õppereisi Tallinnasse, mille raames külastati Eesti Loodusmuuseumit ja Eesti Tervisemuuseumit. Õppereisi eesmärk oli tõsta osalejate teadlikkust keskkonna ja jätkusuutlikkuse valdkonnas. Õppereisi raames osaleti kahes töötoas. Eesti Loodusmuuseumis uuriti mikroskoobiga erinevaid rakke ja materjale, mis suunas osalejaid väärtustama elurikkust ning mõistma, kuidas mõjutab inimtegevus elupaikade mitmekesisust ning materjalitööstus keskkonda. Vahepeal kinnitati keha Kompressori maitsvate pannkookidega, misjärel võeti suund Eesti Tervisemuuseumisse, kus läbiti muuseumitund "Söö terviseks". Üheskoos arutlesime toidupüramiidi põhimõtete ning funktsionaalsuse üle ja uurisime seda, kuidas toit meie taldrikule jõuab. Mõtlesime toitumisest laiemalt ja mõistsime toiduainetööstusega kaasnevaid erinevaid probleeme ja ohte keskkonnale ning inimese tervisele.

Üritust korraldas Noorteühing Eesti 4H koostöös Eesti Noorteühenduste Liiduga. Sündmus toimus projekti „Euroopa Noortedialoog 2022-2024“ raames, mida viib ellu Eesti Noorteühenduste Liit ja mida rahastavad Euroopa Liit ning Haridus- ja Teadusministeerium. Õppereisil osales 16 noort vanuses 8-16 eluaastat ja 3 juhendajat.

 

Previous Next

21.-22. oktoober toimus Tootsi Lasteaed-Põhikoolis Pärnumaa piirkonna üritus Suur Halloween. Osales kokku 75 noort ja juhendajat. Üritus algas 4H koori proovidega ja õhtuprogrammi avas klubi Kärmed Tootsikad noor Carolina Lindvee, kes ühtlasi oli kogu kahepäevase ürituse korraldaja ja läbiviija. Traditsiooniliselt esitati 4H kooriga koos 4H laul ning laulupeo programmi kuuluv laul kodust. Kui laulud olid kõlanud, astusid lavale Tootsi kooli tantsulapsed halloweeni tantsuga. Kui ürituse toetajad (kokku 14 ettevõtet) olid ette loetud alustati gruppidesse jaotamisega, et hakata meisterdama halloweeni plakateid. Neid valmis kokku 7 - Tootsi kooli noored olid juba kuu aega joonistanud halloweeni ämblikuid ja Carolina oli nendest töödest pannud ka välja näituse. Oligi aeg välja valida parimad – Philipp, Loore-Ly, Martin, Andrea ja Rebeka. Pärast igat ettevõtmist hõigati ka välja 3 õnnelikku, kes said loosi tahtel endale huvitavaid meeneid. Kui noorte poolt valmistatud „zombipurks” oli kõhud täitnud, alustati lavastuste ettevalmistusega, selleks oli aega 10 minutit. Ettekandele tuli nii ooper, operett, draama, ballett jne. Võitjaks osutus komöödia  „Tuhkatriinu”. Õhtu jätkus lõbusate mängudega ja kulmineerus tantsumaratoniga. Veel vaadati õhtul koos multifilmi  ja vanemate noortega  ööprogrammi „Tootsiff”.

Hommikul viidid läbi „nahkhiirte” hommikuvõimlemine, peale mida oli aeg enda teadmised proovile panna – mängiti 4H põrandamängu. Uus- ja tegevliikmete koolituse viis läbi piirkonnajuht Inga Raudsepp. Kohtusime zoomi vahendusel ka klubi vilistlase Heleri All’iga, kes rääkis elust enesest. Lõpetuseks sõime ikka korralikult kõhud täis ja tänasime kõiki osalejaid.

Nüüd jääme ootama päkapikupäeva, mis toimub 3. detsembril Tõstamaal.

 

Inga Raudsepp

Pärnumaa piirkonnajuht

Lehekülg 1 / 19

© 2021 Noorteühing Eesti 4H. All Rights Reserved.