Previous Next

27.07-29.07.21 toimus Jõgeva maakonnas, Udu Talus 4H Jõgevamaa piirkonna õpihuvilaager. Vaatamata covid-19 levikule oli osalejaid siiski palju, umbes 60. Kohad täitusid lausa paari päevaga, kuid seda ilmselt ka seetõttu, et laager sai Haridus- ja Teadusministeeriumilt õpihuvihariduse toetuse ning tänu sellele oli laager noortele täiesti tasuta.

Laagris toimus palju huvitavat- sai osaleda mitmetes põnevates töötubades ja harivatel koolitustel, mängida seltskonnamänge, sportida ning Kuremaa järves ujuda.

Esimesel päeval “lõhuti jääd” ning läbiti esmaabi- ja vetelpääste koolitused. Pärast suplemist said 13+ noored analüüsida enda elu ja mõelda välja oma õnne valem. Koolituse lõpuks mõtles iga noor välja ühe telefonirakenduse, mis nende elukvaliteeti tõstaks. Samal ajal nooremad 4Hkad aitasid teha ettevalmistusi järgmise päeva töötubadeks.

Laagri teisel päeval toimuva matkamängu käigus tuli 4H-katel otsida metsast loomade pilte ning jälgida ümbritsevat loodust. Töötubades valmistati liivakaarte ja pärlihiiri, saadi ka puidule põletada, õmmelda ja klaasile värvida.

Mõlemal õhtul viidi läbi tavapärane õhtuprogramm, kus noored said olla loovad ning mõelda välja enda esinemiskava. Viimasel õhtuprogrammil tulid Jõgevamaa piirkonna vilistlased rääkima oma kogemustest ning meenutasid vanu häid aegu 4H-s, lemmikute asjadena toodi välja Jõulumäe suvelaagrid ning traditsiooniline silmade pilgutamise mäng, mida mängitakse laagrites siiani. Pärast nostalgitsemist sai südaööni diskol tantsida.

Kolmepäevase laagri lõpetas lõbus Tuletõrjeolümpia, kus meeskonnas tuli lahendada erinevaid veega seotud füüsilist ja vaimset osavust nõudvaid ülesandeid. Peale seda oli aeg uuesti laulda 4H laulu ning langetada lipp, osalistele jagati nänni ja maiustusi.

Noortel oli rõõmu ja lusti palju ning kindlasti lahkusid noored mitmete uute teadmistega. Laagris osales väga erinevas vanusesegrupist lapsi. Noorim oli vaid 7-aastane ning vanim 19-aastane. Üpriski mitmekesine punt noori oli kokku tulnud, et veeta koos kolme päeva jooksul aega, leida uusi sõpru ning tegeleda erinevate huvialadega.

Soovime tänada kõiki laagri juhendajaid ning organiseerijaid suurepärase laagri eest. Eriti suur tänu esmaabi Kaidile ja vetelpääste Agole. Eraldi tänu ka 4H vilistlastele Birgitile, Helenale ja Arturile, kelle huvitavad lood inspireerisid meist nii mõndagi.

Koostajad: Egle Vainu ja Janete Olev

Previous Next

Suur pidupäev on selleks korraks läbi.
Laupäeval, 18.septembril toimus Eesti 4H 30.juubelile pühendatud Noortekonverents "Võtame ette!". Kui sul jäi laupäeval muude asjatoimetuste pärast üritus nägemata, siis ära muretse - saad seda järgi vaadata siit (NB! ka osade kaupa ajakavast;))
https://eesti4h.television.ee/
Meeskonna poolt suur-suur kummardus kõigile meile ja teile, kes selle päeva eriliseks tegid. Eesti 4H on üks suur hõim ja ainult tänu hõimu koostööle saime nii vägeva üritusega hakkama.
Me soovime tänada kõiki neid, kes aitasid Kurtnas kohapeal ülekande teoks teha: kogu 4H tiimi koos Television.ee meeskonnaga (Liina, Raivo, Mihkel, Ailar, Rando), alati positiivseid ja hakkamist täis moderaatoreid Heleri All ja Ragnar Kekkonen, paneelis osalejaid Roger Tibar, Karmen Pikkmets, Ruth Aguraiuja ja Kertu Nikker ning Ardo Asperki Comedy Estonia-st.
Samuti kõiki teid, kes te meid piirkondades ja kodudes huviga vaatasite, kuulasite ja kaasa mõtlesite. Ilma teieta ei oleks see üritus teoks saanud.
Lisaks veel tänud neile, kes saatsid meile tervitusvideod: Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Noorteühenduste Liit (ENL), 4H Suomi, Päivi Haapasalo, 4H Norge, 4H Danmark, Jim Lindstrom koos abikaasaga.
Ära ei saa ka unustada teid, Ott Kattel ja Siim Sokk, kes aitasite meid kujunduse ja videoklippide valmimisega. Neid inimesi, keda tänada, on kindlasti veel - olete meile kõik olulised.
Varsti- varsti on teie eest ka meie selle aasta parimad, seniks mõned seigad piltidena stuudiost ja kaadri tagant.
 
 
Eesti 4H Noortekonverentsi korraldusmeeskond

Previous Next

Juba 16 aastat järjest on ellu viidud traditsiooniline aasta suursündumus - Kiidupäev ning sel aastal said parimad auhinnatud 18. septembril Noortekonverentsi raames.

Pamparaaaa-hurraaaa, 2021 parimad on teie ees!

Järvamaa
Aktiivne liige – Keidi Eha, Kristina Veetamm  
Parim klubi  – 10 Rubla
Klubijuhendaja  –  ei nomineeri

Virumaa
Aktiivne liige –  Kermo Vinkler
Parim klubi  – Õnneseened
Klubijuhendaja  –  Mirjam Vinkler

Harjumaa
Aktiivne liige – Mirjam Pikkel
Parim klubi  – Kose
Klubijuhendaja -  Karin Rebane

Jõgevamaa
Aktiivne liige – Egle Vainu, Janete Olev
Parim klubi  - Pala Metsalised
Klubijuhendaja – Eha Kuld

Pärnumaa
Aktiivne liige – Kerda Erm, Urmet Saar
Parim klubi  – Kärmed Tootsikad, Pärnjõe Semud
Klubijuhendaja – Inga Raudsepp, Laura Jõe

Parim piirkond 2021 - Järvamaa
 
Aasta tegu 2021- e-poe loomine ja kodulehe uuendamine

Aastate tegija -  Helle Vent 

Täname koostööpartnerid:
Amanita - linnumajade kampaania
Yumuuv meeskond- sammukampaania
Erlend Petker Webhunt OÜ - e-poe loomine
Siim Sokk - juubeliaasta kujundused
Ott Kattel - filmiklipid, 4H film

Kuidas piirkonnad oma parimaid kirjeldasid? Mine ja vaata järelvaatamisest - eesti4h.television.ee
https://eesti4h.television.ee/stream/4H_noortekonverents/timetable/12

Pilte konverentsi stuudiopoolelt ja piirkondadest näed SIIT

 

Lehekülg 1 / 10

© 2021 Noorteühing Eesti 4H. All Rights Reserved.