Previous Next

Eesti 4H Virumaa piirkonna klubi „Õnnetähekesed“ loomine

9. jaanuaril kogunesid noored Kurtna Noortekeskuses, et luua uus Virumaa piirkonna 4H klubi, mille nimeks sai „Õnnetähekesed“.

Kõigepealt tutvustas noortele ennast uue klubi juhendaja Ketlin Vinkler. Järgmisena tuli klubile valida president, kelleks sai üksmeelsel hääletamisel Miku ning presidendi abilisteks Markus ja Julia. Klubi president ja tema abilised said teada ülesanded, kuidas nad saavad klubi juhendajale abiks olla, et tegevus edukalt toimiks. Klubi nimi sai tuletatud kahe Kurtnas asuva klubi järgi, millel on nime alguses sõna „Õnne ...“. Nii otsustatigi ühiselt panna klubile nimeks "Õnnetähekesed". Hetkel on klubi nimekirjas 13 liiget.

Aga nüüd siis ürituste juurde, mida uus 4H klubi soovib täide viia. Esimeseks ürituseks on planeeritud 9. veebruaril korraldada „Uue Hiina kalendriaasta 2024 karneval“. Järgmisel korral, kui toimub klubi koosolek, siis saab iga liige välja pakkuda ühe mängu, mida koos teistega karnevalil mängida (selle mängu väljamõtlemise sai igaüks enda koduseks ülesandeks). Veel on lähiajal plaanis lumememmede allee ehitamine Kurtna parki. Kui vaadata suve poole, siis kindlasti on eesmärk osaleda Eesti 4H suvepäevadel, kus uus klubi saab end läbi tegevuste ka teistele Eesti 4H piirkondade klubidele tutvustada.

Milliseid heategusid võiks teha? Kevade paiku on plaanis külastada ühte kohalikku piirkonna hobuste talu, et tutvuda hobuste elu–oluga ning pakkuda abi endale jõukohastes talutöödes. Veel saavad liikmed heateona abistada vanureid, näiteks bussi peale minnes aidata neid vajadusel bussi sisenemisel või pakkuda bussis istet.

Edukaid maaelulähedasi tegevusi ja üritusi klubile „Õnnetähekesed“!

 

4H Virumaa piirkonna Õnnetähekeste, Õnneseente ja Õnnekivikeste klubide juhendajad

Previous Next

Eesti 4H Noorteaktiiv sai 17. veebruaril kokku Tartus, Anne Noortekeskuses. Kahjuks haigestumise ja muude tegemiste tõttu ei saanud kõik liikmed koosolekul osaleda. Kohaletulnud tegid aga aktiivselt meeskonnatööd, vaatasid tagasi toimunud Talveakadeemiale, said teada rahastusvõimalustest ja planeerisid järgmiseid ühiseid tegevusi. Noori juhendasid Karmen ja Annika. 

Üheks oluliseks teemaks oli Noorteaktiivi rollide ja vastutusalade jagamine (juht, asejuht, meediatiim, sponsorluse otsijad, meelelahutustiim). Rollide jagamine toimus läbi harjutuse, kus noored said ise valida rolli ja põhjendada, miks nad seda soovivad.

Vastutusalade valimiste ajaks liitusid mõned noored ka veebi teel. Salajasel hääletusel valiti Noorteaktiivi juhiks Kermo Vinkler ja asejuhiks Renata Kallasmaa. 

Koosolekule järgnes meelelahutuslik osa bowlingut mängides. Suur tänu O´Learys Eedenile toetuse eest!

Previous Next

Talveseiklus Järvamaal - avastame juhendajatega Eestimaa erinevaid piirkondasid.

10. veebruari laupäeva ennelõunapäikeses kogunesid Järvamaal Kilplaste külas meie 15 särasilmset juhendajat. Giid Helena Siiroja juhtimisel veetsime vahva poolpäeva koos erinevate tegevuste, mängude ja etendusega. Saime välja selgitatud, kes on kiirem kepphobusega kappaja, parim suusatiim ja tublim golfar. Perenaine oli valmistanud meile mõnusa koduse lõunasöögi, mis läks sujuvalt üle ühiseks aruteluringiks käesoleva aasta ürituste ja tegevuste osas. 

Õhtupoolikuks suundusime Paidesse, kus meid võttis vastu Paide SPA hotell. Vaba aja sai veeta igaüks oma soovide kohaselt, kes tahtis ujuda, kes saunatada, kes niisama puhata ja lõõgastuda. 

Järgmine päev sõitsime Järva-Jaani muuseumide keskusesse ja vanatehnika varjupaika. Põnev ja käimata koht enamusele meie grupist. Seda kohta soovitame kindlasti külastada ning külastuseks aega varuda. Muuseumis olid mitmed eksponaadid meile tuttavad (nt mänguasjad, lambid, serviisid, kellad jm). Giid Silva Kärner jutustas naljakaid ja tõsisemaid lugusid esemete ja inimeste kohta. Kui lood räägitud, jagati juhendajad meeskondadesse ning läks lahti orienteerumismäng majas, kus kogu muuseumi keskuse ulatuses pidime leidma etteantud küsimustele õiged vastused. Tegu oli parajalt peadmurdva ülesandega, tasavägises võistluses võitis võistkond Pärnakad! 

Kuna sõbrapäev oli kohe-kohe tulemas, siis said kõik osalejad endale armsad südame-mustrilised sokid ning agaramad juhendajad üllatasid kaaslasi - Evi kinkis sõbrapäeva-teemalisi seepe ja Helina jagas igaühele ilusaid õnne-teemalisi sõnumeid. 

Aitäh kõikidele osalejatele, oleme õnnelikud, et olite meiega!

Lehekülg 1 / 18

© 2021 Noorteühing Eesti 4H. All Rights Reserved.